Aparat dla amatorów i profesjonalistów

wytrzymałą bateriąAparaty fotograficzne wykorzystywane są do różnych zastosowań – zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorskich. W jednych i drugich doskonale sprawdzą się aparaty Canona, który jest jednym z największych producentów tego typu urządzeń. Dobre zarówno dla amatorów, jak i dla profesjonalnych fotografów będą lustrzanki z serii 5d. Wydane zostały już ich trzy wersje oznaczone kolejno mark I, mark II oraz mark III. Każda z kolejnych wersji posiada szereg ulepszeń w stosunku do i tak dobrej wersji poprzedniej. Sprawia to, że aparaty te są coraz bardziej funkcjonalnie mogą podołać wymaganiom stawianym nawet przez osoby, które od aparatu oczekują wielu zaawansowanych możliwości, potrzebnych w codziennej pracy fotografa.

Aparaty z serii Canon 5D są wyposażone w matryce o dużych rozdzielczościach, które zapewniają bardzo dobrą jakość obrazu. W modelu mark I jest to prawie 13 megapikseli, a w modelach mark II i mark III ponad 20 megapikseli. Dodatkowo na jakość obrazu, w tym doskonałe odwzorowanie barw wpływają również procesory obrazu z serii DIGIC, których kolejne generacje były coraz bardziej ulepszane. Aparaty te posiadają wiele zaawansowanych ustawień obrazu, przez co można dopasować je do panujących warunków oświetlenia itp. Ogólnie aparaty z tej serii doskonale dają sobie radę w słabych warunkach oświetleniowych, co jest możliwe dzięki wysokiej czułości ISO matrycy CMOS. Dużą zaletą jest również autofocus, który w pierwszym i drugim modelu z serii jest 9-punktowy, zaś w najnowszym modelu, czyli 5D mark III aż 61-punktowy. Modele mark II i mark III oprócz wykonywania zdjęć nadają się również doskonale do nagrywania filmów i to w rozdzielczości Full HD. Zarówno zdjęcia, jak i filmy można podglądać na wysokiej jakości ekranie LCD o przekątnej 2,5-3,2” (w zależności od modelu) .

Aparaty z serii Canon 5D mają również nowoczesne rozwiązania jeżeli chodzi o komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak komputery oraz monitory. Jest to możliwe dzięki portom HDMI oraz USB. Aparaty obsługują również karty typu CF typu I i II, a model mark III również karty SD/SDHC. Zapis zdjęć możliwy jest w formacie RAW lub JPG. Modele Mark II i mark II posiadają również funkcję automatycznego czyszczenia, co chroni matrycę przed zapyleniem. Aparaty te cechują się również wytrzymałą baterią oraz ergonomiczną konstrukcja, która pozwala na wygodne trzymanie urządzenia. Sprawia to, że aparaty fotograficzne Canona z serii 5D doskonale sprawdzą się również w terenie.

Posłuchja opinii innych

Comments on this entry are closed.