Aparat do filmowania

Mark IIKiedy myśli się o zakupie aparatu takiego jak lustrzanka cyfrowa to przede wszystkim stawia się na jakość robionych zdjęć, samą przyjemność korzystania ze sprzętu jak również i intuicyjność obsługi. Takie warunki bez wątpienia spełniają aparaty takie jak Canon 5d Mark II jak również jego następca czyli Mark II. Jest to sprzęt zdecydowanie  z górnej półki także nie każdego będzie stać na to by go nabyć. Jednakże jeżeli tylko się zdecydujemy przekonamy się iż wydatek zwraca się z każdym zrobionym zdjęciem. Co zatem wyróżnia aż w takim stopniu ten aparat fotograficzny?

Z pewnością zwraca uwagę jakość wykonania z świetnej jakości materiałów jak również precyzja łączenia elementów, to zapewnia długotrwałą i pełną satysfakcji eksploatację sprzętu fotograficznego. Nie ma też wątpliwości że silnymi stronami aparatu jest matryca o bardzo wysokiej rozdzielczości 21 mln pikseli jak i wrażliwości na samo światło. Także nie trzeba się przejmować że przy gorszym oświetleniu aparat będzie robił gorszej jakości zdjęcia, czy też trudno będzie je kadrować. Przeciwnie lustrzanka cyfrowa Canon 5d to sprzęt który jest przystosowany do tego by robić zdjęcia świetnie skadrowane, z dużą prędkością nawet do 6 klatek na sekundę. Także dzięki temu łatwiej jest i mniej doświadczonemu fotografowi uchwycić ciekawe momenty. Pełny ciekłokrystaliczny wyświetlacz z tyłu aparatu pozwala szybko ocenić jak wyszły dane zdjęcia. Robiący fotografię również nie musi się przejmować kwestią taką jak ilość miejsca na karcie pamięci, aparat bez problemu zmieści 16 tys. Fotografii czyli więcej niż dużo. Mark III to sprzęt idealny również do filmowania, współpracuje z obiektywami o rozdzielczości 1080 czyli w rzeczywistości daje możliwość uzyskiwania obrazu o jakości kinowej.

Warto pamiętać by kręcąc film korzystać też ze stabilizatorów obrazu które sprawią że efekt ostateczny będzie praktycznie idealny. Co jeszcze kryje w sobie ten aparat? Samą możliwość wstępnej obróbki cyfrowej każdego zrobionego zdjęcia, zatem jeszcze przed powrotem do domu z wycieczki fotograficznej można zacząć się bawić. To gadżet który również docenią i profesjonaliści jak też amatorzy. Zatem jeżeli zależy nam na rzeczywiście wyjątkowym aparacie to Canon 5d rzeczywiście jest doskonałą opcją.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment