Aparaty Canon D5 Mark II i III także do nagrywania

Lustrzanka Canon 5D Mark II miała swoją premierę 3 lata po rewolucji, jakiej dokonał na rynku aparatów cyfrowych jej zasłużony na miano wyjątkowego poprzednik. Wydawałoby się, że w tak dobrym aparacie, jakim byłłD5 nie było już, czego poprawiać po za podstawowymi parametrami technicznymi, które przez te 3 lata poszły z duchem postępu technologicznego na świecie. Mogliśmy się jednak mylić, i to bardzo poważnie.

Mark II jednak zapoczątkował coś niezwykłego na rynku lustrzanek. Poza wszelkimi udoskonaleniami związanymi z jego wielozadaniowością, niezawodnością w każdych warunkach atmosferycznych i fenomenalna, jakością robienia wysokiej rozdzielczości zdjęć, została dodana możliwość nagrywania obrazów wideo w najwyższej możliwej rozdzielczości, jaka jest full HD. Z prędkością 30 klatek na sekundę, przy zastosowaniu najwyższych parametrów nagrywania jesteśmy w stanie nagrać 12 minutowy film, zajmujący około 4GB danych. Nagrywanie odbywa się z ustawieniami automatycznymi lub w pełni konfigurowalnymi ustawieniami własnymi. Lustrzanka posiada również możliwość podłączenia do niej zewnętrznego mikrofonu, oraz złącze HDMI, które umożliwia odtwarzanie nagrań na projektorach lub ekranach HD. Jako kolejny update dla serii D5 pojawił się Canon D5 Mark III, nie był może aż tak rewolucyjny w porównaniu do swojego poprzednika jak Mark II, ale to nie znaczy, że zmiany w tym modelu nie były istotne dla rynku lustrzanek. Poprawione zostały wady fabryczne, jakie występowały w niektórych partiach Mark II, o 2, 2 megapixeli została zwiększona rozdzielczość matrycy oraz zwiększono o połowę szybkość rejestrowania klatek na sekundę z 3, 9 na 6 w czasie fotografowania seryjnego. Poza tym jak się okazało dość kluczową zmiana w Mark III było dodanie możliwości korzystania z kilku kart pamięci jednocześnie, tzw. Dual Card slots.

Oczywiście podobnie jak jego poprzednik, Mark III świetnie nadawał się do rejestracji obrazu wideo wraz z dźwiękiem. Powstało wiele eksperymentów filmowych a nawet próby nagrywania całych odcinków seriali z użyciem tej lustrzanki z uwagi na jej, jakość i możliwości.

Aparat jest drogi, ale bardzo profesjonalny. Sprosta wymaganiom fotografów amatorów, a przede wszystkim prawdziwym profesjonalistom. Filmy wychodzą wysokiej jakości, a dźwięk jest bez zarzutu. Takiej samej jak nawet nie lepszej jakości wychodzą zdjęcia.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment