Canon EOS 5D Mark II

Lustrzanka cyfrowa Canon EOS 5D Mark II to następca słynnego i bardzo popularnego Canon-a EOS 5D. Trafił on do sprzedaży 3 lata po premierze swojego poprzednika i dostarcza on jeszcze więcej możliwości. Canon EOS 5D Mark II to aparat cechujący się bardzo dużej uniwersalności. Świetnie sprawdza się zarówno przy fotoreportażu, wykonywaniu zdjęć plenerowych, jak i podczas pracy w studiu fotograficznym.

W porównaniu ze swoim poprzednikiem, Mark II wyposażony został w większą matrycę. Nadal jest ona „pełnoklatkowa”, ale zwiększeniu uległa ilość megapikseli i teraz wynosi ona 21,1. Mark II posiada duży, 3 calowy wyświetlacz LCD o 7-stopniowej możliwości regulacji jasności świecenia. Rozmiar ten powoli staje się standardem wśród tej klasy aparatów. Aparat waży 810 gramów, a jego wymiary to 152x114x75mm. Producent zapewnia, że dzięki pokrytej gumą i plastikiem obudowie jest on uszczelniony, co czyni go odpornym na trudne warunki atmosferyczne. Aparat posiada może nie najwyższa, ale zadowalającą szybkość wykonywania zdjęć, sięgającą 3,9 klatki na sekundę. Pomimo wprowadzonych udoskonaleń, nadal nie poprawiono krytykowanej często funkcji autofokusa, która była jedną z nielicznych wad modelu EOS 5D Mark I. Sytuację poprawia nieco możliwość wprowadzania poprawek ostrości na nawet 20 różnych obiektów.

Bardzo ciekawa jest możliwość nagrywania przez Canon-a EOS 5D filmów w rozdzielczości 1920 x 1080, czyli Full HD. Jest to nowość wśród lustrzanek Canon-a. Przy maksymalnej rozdzielczości można nagrać 12 minut filmu, a plik ważyć będzie 4 GB. Zapis obrazu następuje z prędkością 30 klatek na sekundę. Ostrość obrazu może być ustawiona automatycznie, istnieje także możliwość regulacji ręcznej. Bardzo przydatne wydaje się zamontowanie w aparacie gniazda umożliwiającego podłączenie zewnętrznego mikrofonu, co zapewnia nie tylko świetną jakość nagrywanego obrazu, ale także bardzo wysoką jakość dźwięku. Aparat Canon 5D Mark II posiada także gniazdo HDMI pozwalające odtwarzać nagrane filmy bezpośrednio na ekranie telewizora.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post: