Canon EOS 5D Mark III

Canon EOS 5D Mark III to jedna z najbardziej oczekiwanych lustrzanek ostatnich miesięcy. Na rynku pojawił się 3 lata po premierze swojego poprzednika, EOS 5D Mark II. Połączono w nim zalety modelu Mark II, znacznie je jednak uzupełniając. Mark III posiada więcej, w porównaniu do poprzednika, megapikseli – 22. Jest to jednak średni wynik w porównaniu do aparatu Nikon D800, który megapikseli posiada aż 36. Zupełnie nowy jest procesor – DIGIC 5+, który w znaczący sposób poprawił szybkość działania aparatu. Szybkość robienia zdjęć wzrosła do 6 klatek na sekundę, w porównaniu z 3,7 klatki u poprzednika. Rozbudowana została opcja filmowania, która i tak była już jedną z głównych zalet aparatu EOS 5D Mark II. W najnowszym modelu wprowadzono opcję ręcznej kontroli ekspozycji.

Poprawiona została funkcja autofokusa, która była jedną z głównych wad EOS 5D Mark II. Obecny system ustawiania ostrości opiera się na 61 polach.

Lustrzanka EOS 5D Mark III waży 950 gramów, wliczając w to akumulator i kartę pamięci, czyli więcej niż jego poprzednik. Wymiary Mark III to 152x116x76mm. Obudowa Mark III wykonana jest z materiałów zapewniających ochronę przed kurzem i wilgocią. Aparat posiada 25 wersji językowych głównego menu.

Warto zwrócić uwagę na opcję filmowania aparatem EOS 5D Mark III. W przypadku jego poprzednika była to funkcja często chwalona.  Można powiedzieć, że Mark III to narzędzie dla filmowców. Producent zapewnia, że wyeliminowane zostały wszelkie niedociągnięcia poprzedniego modelu. Mark III umożliwia nagrywanie filmów z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli, czyli Full HD i 29,97 klatkach na sekundę. Przy rozdzielczości 720p istnieje możliwość nagrywania z prędkością 59,94 klatek na sekundę. Canon EOS 5D Mark III umożliwia uzyskanie wręcz kinowej jakości nagrywanego obrazu. Wprowadzono możliwość regulacji dźwięku już bezpośrednio w trakcie nagrywania filmu. Canon EOS 5D Mark III wyposażony jest w uniwersalne gniazdo 3,5 mm, umożliwiające do aparatu dodatkowego mikrofonu, zapewniającego dodatkowo świetną jakość dźwięku.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment