Canon OES 5D Mark II

Aparat Canon 5D Mark II pojawił się po 3 latach oczekiwania. Jest on następcą cieszącego się ogromną popularnością aparatu Canon EOS 5D Mark I. Aparat ten cechował się dużą uniwersalnością: wykorzystywany był zarówno do fotoreportażu jak i do sesji studyjnych. Główną jego zaletą była świetna wprost jakość obrazu. Jakość ta niwelowała jego wady, do których zaliczyć można przede wszystkim niedopracowany autofokus, na którego narzekali wszyscy niemal użytkownicy Canon-a EOS 5D. Duża popularność Canon-a EOS 5D spowodowała, że aż trzy lata przyszło nam czekać na pojawienie się jego następcy – Canon-a EOS 5D Mark II. Złośliwi mówią, że trzeba było czekać, aż na rynku pojawił się model zdolny konkurować z pierwszą wersją SOE 5D.

Canon EOS 5D Mark II wynagradza nam czas, przez który musieliśmy na niego oczekiwać, aparat ten robi bowiem naprawdę duże wrażenie. Podobnie jak poprzednik, także Mark II cechuje się pełnoklatkową matrycą, wzrosła natomiast – do 21,1 – ilość megapikseli. Dodatkową cechą Mark II jest zintegrowany system oczyszczający. Za generowanie obrazu odpowiada procesor Digic IV. Wszystko to pozwala na uzyskanie czułości od ISO 100 do ISO 6400. Canon EOS 5D Mark II nie jest może rekordzistą pod względem szybkości robienia zdjęć seryjnych, ale wynik 3,9 klatek na sekundę jest dość zadowalający. Aparat wazy 810 gramów i posiada 3-calowy ekran LCD o 7-stopniowej regulacji intensywności świecenia.

Niestety, główna wada Canon-a EOS 5D Mark I – czyli autofokus nie została poprawiona i identyczny niemal układ automatycznego ustawiania ostrości znalazł zastosowanie także w Mark II.

Warto zwrócić uwagę na możliwość nagrywania filmów, jaką daje nam Mark II. Film nagrywany jest w imponującej rozdzielczości 1920 x 1080, czyli Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. Pojedyncza sekwencja może mieć nawet 12 minut, a co istotne – istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu. W aparacie znalazło się miejsce na gniazdo DHMI, dzięki czemu nie będzie stanowiło problemu obejrzenie na ekranie telewizora nagranego już w jakości Full HD filmu.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post: