Ciekawe możliwości cyfrowej lustrzanki Canon EOS 5D Mark III

Obecnie na rynku fotografii cyfrowej możemy znaleźć bardzo dużą rozpiętość jeśli chodzi o typy oraz rodzaje lustrzanek. Do jednych z ciekawszych mimo iż, już nie przodujących w tym sektorze aparatów cyfrowych typu lustrzanka należy aparat Canon EOS 5D Mark III.

To aparat będący następcą swojego poprzednika Canon‚a EOS 5D Mark II.

Właściwości tego aparatu zostały jeszcze bardziej rozszerzone i sprawiają wrażenie jeszcze bardziej zaawansowanych i nowoczesnych. To oczywiście nie wrażenie ale fakt gdyż nowe cechy jakie posiada aparat są niezbędne np. w pracy profesjonalnego fotografa lub fotoreportera. Przede wszystkim wyróżnia się matryca światłoczuła, która posiada rozmiar klatki o wartości 22,3 Mgpx. Co pozwala na uzyskanie doskonałej jakości zdjęć. Inna wspaniała zaleta w jaką został wyposażony aparat jest nią niewątpliwie szybkość. Otóż przy użyciu tego aparatu możemy z łatwością wykonać aż 6 klatek/s co daje naprawdę niezły wynik w rankingu szybkości robionych seryjnie zdjęć.

Wymieniając wszystkie zalety aparatu nie możemy również zapomnieć o możliwości kręcenia i tworzenia własnych filmów video w jakości Full HD. Efekty filmowe są naprawdę zdumiewające, a jakość obrazu i dźwięku poraża swym profesjonalizmem i klasą.

Lustrzanka posiada również nowy procesor jest nim Digital 5+, który zapewnia większą moc i energię naszego aparatu.

Oczywiście lustrzanka Canon EOS 5D Mark III została wyposażona w funkcję robienia zdjęć w różnej aurze pogodowej, więc można go zabrać i na wycieczkę, gdy pada śnieg, gdy wieje wiatr, gdy zaskoczy nas deszcz, oraz na wspaniałe, słoneczne wakacje, gdzie zdjęcia wykonane tą lustrzanką sprawią radość nawet najbardziej wybrednym amatorom fotografii cyfrowej. Oczywiście aparat możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie gdzie chcemy, gdyż jak na tak profesjonalny sprzęt jest stosunkowo mały gabarytowo i nie zajmuje zbytnio dużo miejsca w naszym podróżnym plecaku.

Lustrzankę Canon EOS 5D Mark III polecam szczególnie ze wzgledu na szybkość i jakość wykonanych zdjęć gdyż te cechy w dużej mierze często decydują o zakupie wymarzonego aparatu cyfrowego.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment