Co oferują lustrzanki z serii Canon 5D?

 wysoka czułość ISOAparaty cyfrowe Canona należą do światowej czołówki. Charakteryzują się one zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań, co sprawia, że posiadają one bardzo wiele przydatnych funkcji oraz pozwalają na osiągniecie bardzo wysokiej jakości obrazu, a w przypadku nagrywania filmów także dźwięku. Szczególnie na tym tle wyróżniają się aparaty z serii mark 5D. Są to lustrzanki dostępne w trzech modelach o nazwach mark 1, mark 2 oraz mark 3

Lustrzanki te posiadają pełną matrycę CMOS o bardzo wysokiej rozdzielczości, co pozwala uzyskać bardzo dobrą jakość zdjęć, a w wersjach filmów 5D mark 2 oraz mark 3 także wideo. Matryce mają bardzo wysoka rozdzielczość, wynoszącą 12,8 megapiksela w przypadku starszego modelu mark 1 oraz ponad 20 megapikseli w nowszych modelach, czyli mark 2 i 3. Matryce te posiadają tez bardzo wysoka czułość ISO, co pozwala na wykonywanie zdjęć nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, tam, gdzie użycie lampy błyskowej nie wchodzi w grę. Istnieje też funkcja rozszerzenia czułości matrycy. Trzeba jednak pamiętać, ze wysoka czułość matrycy wiąże się też z większymi tzw. szumami na obrazie, ponieważ rejestruje ona wtedy różne efekty działające w tle fotografowanego obiektu.

Na wysoką jakość, a także na szybkość działania aparatu odpowiadają także nowoczesny procesory DIGIC unowocześniane w każdej kolejnej wersji aparatu. produkowany przez firmę Canon. Lustrzanki z serii Canon 5D oferują wiele możliwości konfiguracyjnych związanych z jakością obrazu. Chodzi zarówno o parametry takie jak jasność, czy ostrość, jak i te związane z odwzorowaniem barw. Przykładem jest regulacja balansu bieli, czy wbudowane tryby fotografowania w różnych warunkach i pozwalających uzyskać różne efekty (np. tryb portretu, czy tryb krajobrazu). Możliwe jest także ustawianie siły błysk. Aparat współpracuje z kartami pamięci typu Compact Flash I i Compact Flash II. Aparaty Canon 5 D umożliwiają zapis do formatu JPEG lub RAW. Złącze USB dostępne w tych lustrzanka umożliwia ich bardzo szybkie i wygodne połączenie z komputerem.

Lustrzanki Canon 5D doskonale sprawdzą się w zastosowaniach półprofesjonalnych, a nawet profesjonalnych. Oferują one wiele ciekawych funkcji, które pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości obrazu. Są przy tym ergonomiczne oraz posiadają wystarczająca na długi czas baterię. Aparaty te są też dostosowane do montażu na statywie, co sprawia, że są one jeszcze bardzie użyteczne do profesjonalnych zastosowań.

Zobacz zalety korzystania z lustrzanek

Comments on this entry are closed.