Cyfrowa lustrzanka Canon EOS 5D Mark II możliwości i zastosowanie

Każdy aparat cyfrowy należący do tzw. lustrzanek cechuje się bardzo dobrą czułością, stabilnym obrazem oraz wysokim standardem jeśli chodzi o obsługę danego modelu aparatu. Do takich właśnie lustrzanek należy Canon EOS 5D Mark II, którego możliwości są ogromne. Przyjrzyjmy się niektórym z nich. Aparat przede wszystkim został stworzony do robienia zdjęć profesjonalnych, należy do grupy aparatów, które pozwalają na robienie zdjęć w trudnych warunkach. Jest aparatem bardzo czułym (ISO 100 – 6400), posiada wiele funkcji jeśli chodzi o dostosowanie światła, obrazu, kadru do danej sytuacji i miejsca. Model Canon EOS 5D Mark II świetnie zastępuje poprzedni model Canon EOS 5D gdzie czułość aparatu była mniejsza i funkcje obrazu miały mniej właściwości.

Lustrzankę Canon’a stosują profesjonalne studia fotograficzne, fotograficy, fotoreporterzy oraz graficy – freelancerzy dla których, szczególnie liczy się sprzęt i jakość tworzonych rezultatów swojej pracy.

Główne zalety lustrzanki Canon EOS 5D Mark II to: przede wszystkim pełnoklatkowa możliwość robienia zdjęć o matrycy 21,1 Mgpx, dzięki niej uzyskujemy porządany efekt wizualny, lustrzanka zawiera bardzo wydajny procesor Digic IV, który zwiększa moc naszego aparatu.

Sprzet posiada również dosyć szybką możliwość robienia zdjęć, wynosi ona 3,9 klatek/s.

Te wartości zapewne robią wrażenie na niejednym znawcy fotografii oraz aparatów cyfrowych. Dodatkową zaletą aparatu jest samoczynne czyszczenie matrycy, które jest bardzo pomocne w pracy w trudnych warunkach.

Aparat może być wykorzystywany na wolnym powietrzu oraz w różnego rodzaju wnętrzach. Można w nim dowolnie dostosować światło, odcień, kontrast, a wszystkie jego parametry najlepiej sprawdzić w niezbyt sprzyjajacych okolicznościach pogodowych, gdyż posiada funkcje, która zapewnia ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Zatem nic tu już więcej nie dodam tylko może fakt że, lustrzanka przyda się podczas ekstremalnych podróży w góry, w domowym zaciszu rodzinnej imprezy oraz w każdych warunkach w jakich jest okazja do zrobienia zdjęć lub do sfilmowania danego wydarzenia.

Jak widzimy lustrzanka Canon EOS 5D Mark II jest aparatem uwydatniajacym szerokie spektrum zastosowań i możliwości.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment