Czym się wyróżnia nowy Canon 5d Mark III

canon_5d.4Wreszcie ukazał się nowy Canon 5D Mark III. Wysokiej klasy model, który zastąpił ukochanego przez wszystkich Canona 5D Mark II. W 1987 roku, Canon wprowadził na rynek EOS 650 i był pierwszym japońskim producentem, który swoje lustrzanki wyposażył w Auto Focus 35 mm. Był to początek systemu EOS. EOS zrodził nową generację lustrzanek z systemem autofokusa. Teraz, 25 lat później, Canon EOS 5D Mark III to najnowszy model z linii EOS. Pierwszy Canon EOS 5D został wprowadzony na rynek w 2005 roku i był pierwszym Full-Frame DSLR. Oczywiście musiał mieć przystępną cenę i to zagwarantowało mu odniesienie sukcesu.

5D Mark II był również pierwszym DSLR, który umiał nagrywać filmy w jakości Full HD. Była to funkcja, która zrewolucjonizowała rynek w taki sposób, jakiego nikt nie mógł przewidzieć. Nikt z wyjątkiem Canona. Najnowszy model Canon 5d nadal zaskakuje, oferują w dalszym ciągu coś niezwykłego i niesamowitego. W skrócie, nie zawiódł. 5D Mark III posiada pełną gamę czujnik do nagrywania w rozdzielczości 22MP. Całe body jest oparte na konstrukcji systemu AF aparatu EOS 7D, który w 61 punktach jest zapożyczonych z EOS-1D X. Może to być postrzegane przez wielu fotografów jak mało ambitny upgrade, gdy w tym samym okresie został ogłoszony światu Nikon D800 z 36MP matrycą. Sama nazwa 5d jest myląca, ponieważ w porównaniu do swojego poprzednika, Mark III jest w istocie zupełnie nowym modelem, z wszystkimi głównymi systemami zaktualizowanymi. 5D Mark III to na swój sposób bardziej model 7D. Układ sterowania jest bardzo podobny do wcześniejszego modelu. Posiada również szeroki zakres czułości i czujnik z 63-strefami pomiaru. Ale to nie wszystko.

Zyskał także szereg dodatkowych zmian i poprawek w odpowiedzi na potrzeby fotografów, którzy używali starych modeli. Canon spełniła je i teraz. Mark III posiada dwa sloty na karty SD i CF, ma blokadę wybierania trybu ekspozycji, posiada przycisk podglądu głębi ostrości i repozycjonowania, które również mogą być przeprogramowane na dostęp do wielu innych funkcji. Canon EOS 5D Mark II i Mark III, najważniejsze różnice. Większość z głównych funkcji, które w odniesieniu do zmiany w 5d Mark II są następujące. Nowy czujnik, w połączeniu z najnowszym procesorem firmy Canon DIGIC 5 +, oferuje szeroki zakres czułości ISO od 100 do 25600, z możliwością rozszerzenia do 50 na 102.800. 8-kanałowy sensor umożliwia ciągłe fotografowanie do 6 klatek na sekundę. Migawki wytrzymują aż 150 000 cykli i zostały poprawione dla cichszej pracy. Canon 5D Mark III dziedziczy także cichy przycisk, obecny już w 1D serii. Pokrycie kadru jest w 100% (zamiast jak w Mark II w 98%).

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment