Ewolucja lustrzanek Canon 5D mark

obsługi kart SD  Canon jest producentem znanym i cenionym. Jedną z jego głównych dziedzin, jakimi się zajmuje są aparaty fotograficzne. Ta japońska firma wypuściła już wiele świetnych modeli aparatów fotograficznych do amatorskich i profesjonalnych zastosowań. Serią modeli nadających się bardzo dobrze do jednych i drugich jest seria 5D. Są to aparaty mark I, II i III.

Pierwszy aparat z tej serii, czyli mark I to sprzęt bardzo dobry, jednak kolejny model, a mianowicie mark II był w porównaniu do niego prawdziwą rewolucją. Model mark III również posiada ulepszenia w porównaniu do poprzednika, ale już nie było aż tak dużych zmian. To co przyniósł model mark II, a później było tez zastosowane w modelu mark II, to funkcja nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Całkiem pierwszy model z tej serii nie posiadał takiej funkcji w ogóle. Mark II w porównaniu do mark I miał znacznie lepsze parametry jeżeli chodzi o matrycę i procesor. Matryca w pierwszych modelu miała rozdzielczość niespełna 13 megapikseli, podczas gdy w modelu mark II było to aż ponad 21 megapikseli. Jeszcze większa matrycę posiada mark III, ale w porównaniu do poprzednika nie jest to zmiana zbyt znaczna. W każdym kolejnym modelu większa jest jednak czułość ISO matrycy, co pozwala na wykonywanie dobrych zdjęć nawet tam, gdzie oświetlenie jest niezbyt dobre. W każdym kolejnym modelu stosowany był coraz lepszy model procesora obrazu, co pozwalało na uzyskanie coraz lepszej jakości obrazu, w tym coraz wierniejszego odwzorowania barw. Najpierw zastosowanie miał procesor DIGIC II, a w kolejnych modelach odpowiednio DIGIC 4 i 5+. Aparaty z serii 5D mark posiadają funkcję autofocusu. W wersji I i II był to autofocus 9-punktowy, zaś w mark III aż 61-punktowy. Wszystkie modele umożliwiają wykonywanie zdjęć seryjnych. Różnią się one szybkością, która wynosi 3 kl./s, 3,9 kl./s oraz 6kl./s odpowiednio dla pojawiających się na rynku modeli.

Zmiany widać również w budowie zewnętrznej. Każdy kolejny model posiada większy wyświetlacz. W pierwszym modelu był to wyświetlacz 2,5 calowy, a w kolejnych 3 oraz 3,2 calowy. Ważną zmianą było również to, ze w modelu mark III wprowadzono możliwość obsługi kart SD obok Compact Flash. Wszystkie modele posiadają natomiast złącza HDMI oraz USB. Obecnie na rynku królują przede wszystkim modele mark II oraz mark III, aczkolwiek pierwszy model z serii posiada funkcje i parametry, które doskonale przydadzą się wielu osobom.

Jedne z najlepszych komputerów

Comments on this entry are closed.