Fotografowanie podczas wydarzeń rodzinnych

fotografiaGdy i my będziemy chcieli rozpoczynać fotografię wydarzeń rodzinnych na pewno bardzo ważne jest to by wiedzieć, jaki sprzęt będzie nam potrzebnych. Wiele osób, bowiem uważa, że do tego typu zadań nie potrzebna nowoczesnych i bardzo dobrych sprzętów. Jest to jednak nie prawda. Gdyż właśnie dzięki temu można w ciekawy o bardzo łatwy sposób uwiecznić te ważne dla nas i dla naszych bliskich momenty. Oczywiście bardzo ważne jest także to by wiedzieć jak ma wyglądać dana fotografia. Ważna jest wiedza zarówno teoretyczna jak i praktyczna.

Na pewno istotna jest wiedza na temat tego jak uwiecznić zdjęcie w ruchu tak by było ono płynne i przejrzyste. Jak wiadomo bowiem na weselach istotny jest moment gdy para młoda jak i zaproszeni goście bawią się. Dlatego też bardzo ważne jest to by fotograf wiedział jak należy ustawić aparat by obraz był idealny. Wówczas konieczny będzie stabilizator. To właśnie dzięki niemu będzie można uchwycić każdy moment podczas trwania wesela. Oczywiście pod uwagę należy brać także światło. Im bardziej rozproszone światło, tym lepiej. Jeśli jedziecie na wycieczkę, rób jak najwięcej zdjęć, gdy jest pochmurno. Dzięki temu światło nie będzie odbijało się i na pewno będziemy mieli szansę na uzyskanie dobrego zdjęcia. Jest to bardzo ważne zwłaszcza, gdy będziemy robić zdjęcia w terenie. Oprócz tego istotna jest także wiedza na temat robienia zdjęć twarzy.

Jak wiadomo bardzo często podczas robienia zdjęć osoby starają się być uśmiechnięte. Jednak nie zawsze będzie to wychodziło naturalnie. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest spontaniczne uchwycenie momentu. Gdy zaczniemy ustawiać osoby do zdjęcia wówczas pojawią się nerwowe i bardzo wymuszone pozycje, które bardzo często powodują, iż cała fotografia staje się nieciekawa. Dlatego też bardzo ważne jest to by podczas robienia zdjęć rodzinnych postawić  na spontaniczność, naturalność. Wówczas na pewni nasze zdjęcia będę podobać się wszystkim bliskim a my uzyskamy wiedzę jak pracować nad swymi umiejętnościami.  Bardzo ważne jest wybieranie sprzętów. Należy, bowiem pamiętać, że obiektywy szerokokątne nie nadają się do fotografowania ludzi, bo większość twarzy wygląda na nich na powykrzywiane czy zniekształcone, z kolei koncentracja obiektywu na twarzy nienaturalnie skraca nogi, a potem członkowie rodziny mogą mieć do nas pretensje. I na pewno wówczas nie będziemy uznawani za dobrego fotografa.

Comments on this entry are closed.

Next post:

Previous post: