Full HD lustrzanką Canon

Dawniej fotografowanie było zajęciem niewielkiej grupy ludzi. Aby zrobić profesjonalne zdjęcia trzeba było umówić się z fotografem. Profesjonalną sesję zdjęciową zamawiano przy okazji chrztu, pierwszego dnia w szkole, komunii, ślubu, czasami rodzice prosili fotografa, aby przyszedł do domu i zrobił kilka zdjęć niemowlęciu i rodzinie. Rodzinny album ze zdjęciami był swoistego rodzaju domowym archiwum. Przeglądano go w długie zimowe wieczory i wspominano, których nie brakuje praktycznie, co roku. A trzeba je jakoś dla siebie zagospodarować.

 

Dziś możemy robić zdjęcia najwyższej, jakości w każdym momencie, co więcej mamy możliwość tworzenia różnych kompozycji ze zdjęć. W trakcie robienia zdjęć nie przeszkadza poruszenie się przedmiotu, więc łatwiej jest fotografować zjawiska przyrodnicze, zwierzęta, czy dzieci. Aparatem Canon 5d, możemy zrobić 6 zdjęć na sekundę. Dawniej żeby wykonać 6 ujęć, trzeba było poświęć klika minut i po każdym ujęciu ustawić obiekty, (jeżeli fotografowaliśmy ludzi lub zwierzęta). Prędkość 6 klatek na sekundę pozwala uchwycić daną rzecz w różnych aspektach i sprawia, że nie tracimy żadnego momentu z wydarzenia. Poza tym zdjęcia robione seriami, w których nie ma ustawiania obiektów na komendę są bardziej naturalne, fotografowani zachowują się swobodnie. Lustrzanka Canon 5d daje możliwość kręcenia filmów w najwyższej, jakości FULL HD, co oznacza, że nasz amatorski film z urodzin lub imprezy u przyjaciół jest lepszej, jakości niż film puszczany w telewizji.

 

Coraz więcej osób próbuje, dzięki możliwości aparatu Canon 5d, swoich sił w kręceniu amatorskich filmów, pisze scenariusze, proponuje znajomym zagranie w ich filmie i kręci. Nakręcony materiał umieszczany w sieci. Tematyka takich dzieł jest różnorodna, najczęściej dotyczy życiowych problemów, zainteresowań danej grupy społecznej. Trzeba przyznać, że dzięki nowym możliwościom lustrzanek, rozwija się amatorskie kino. Kręcenie filmów na własne potrzeby wyszło z kręgu twórczości rodzinnej i stało się sposobem na ujawnianie swojego talentu, na realizację swojej pasji, stało się swoistego rodzaju sztuką ulicy.  Amatorskie filmy wrzucone do sieci mają bardzo dużą oglądalność, wiele z nich staje hitami internetu. Filmy kręcone lustrzankami czasem pełnią rolę społeczne, promują jakieś akcje, organizacje oraz inne elementy. Możliwości jest bardzo wiele.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment