Jakie możliwości posiada Canon 5D Mark II?

Każdy aparat cyfrowy ma swoje wady oraz zalety. Lustrzanki na przykład charakteryzują się bardzo dobrą czułością i stabilnym obrazem, uchodzą za funkcjonalne i bardzo wielofunkcyjne. Prawdziwą jednak rewolucję na rynku lustrzanek wprowadził Canon 5D Mark II, jego możliwości oraz zastosowania przekraczają standardowe lustrzanki. Dlaczego? Na to pytanie odpowiemy poniżej.

Przede wszystkim aparat został przystosowany do robienia naprawdę profesjonalnych zdjęć i to w każdych warunkach, nawet przy złych warunkach atmosferycznych, posiada nieprzeciętną ilość funkcji modyfikowania ustawień światła, czułości ISO, oraz kadrowania do sytuacji i miejsca, które właśnie fotografujemy. Do tego lustrzanka charakteryzuje się naprawdę szybka możliwością robienia zdjęć, gdyż wynosi ona zaledwie 3, 9 klatek na sekundę. Lustrzanka Canon 5D Mark II jest powszechnie używana w profesjonalnych studiach fotograficznych, oraz przez wielu znanych fotografów plenerowych ceniących sobie realizm i dokładność wykonanych zdjęć. Ale na tym ich prestiż się nie kończy. Lustrzanka zawiera bardzo wydajny procesor Digic IV, który zwiększa jej mocna tyle wystarczająco, aby możliwe było filmowanie wysokiej rozdzielczości obrazów. Dodatkową zaletą aparatu, gdyby jeszcze było ich zbyt mało, jest samoczynne czyszczenie matrycy, które jest bardzo pomocne w pracy w trudnych warunkach. Wszystkie te możliwości to ogromny krok w przód na rynku aparatów cyfrowych i lustrzanek i spory postęp od poprzednika Mark II, Canon’a D5.

Chwalą sobie jego możliwości fotoreporterzy pracujący w różnych warunkach, globtroterzy dokumentujący przeróżne zjawiska naturalne także w trudnych warunkach, dokumentaliści oraz profesjonalni fotografowie, prowadzący studia fotografii użytkowej lub artystycznej na całym świecie. Jak widzimy, to wszystko, dlatego, że lustrzanka oferuje tak szerokie spectrum możliwości na wszelkie zastosowania oraz cechuje się dużą możliwością konfiguracyjna sprzętu. A przystosowanie jej do pracy nawet w złych warunkach pogodowych sprawia, że w naszej kreatywnej pracy z aparatem nie ogranicza nas właściwie nic. Dlatego, jeśli planujecie podjąć prace w jednym z wyżej wymienionych zawodów, nie bawcie się w kupno tanie i nieużytecznego sprzętu. Od razu zakupcie sprzęt, który daje wam ogromne możliwości i jest wielofunkcyjny.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post: