Jeden moment, milion ujęć

fotografia sportowaFotografowanie nie jest łatwe w żadnej dziedzinie, zwłaszcza jeśli chodzi o sport. Nie trudno się domyśleć, że dobre sportowe zdjęcie wymaga nie tylko uwagi, ale również dobrego aparatu cyfrowego. Czy można zrobić takie ujęcie zwykłym aparatem? Lustrzanka cyfrowa pełno klatkowa będzie najlepszym rozwiązaniem, na jakie możemy się skusić. Zwykła cyfrówka nie posiada opcji jaką jest time laps. Bez tego ciężko będzie nam stworzyć fotografię, która będzie dobra pod względem jakości. Na co więc stawiać? Za chwilę przekonamy się, że na rynku mamy aparaty, które doskonale radzą sobie z tego rodzaju zadaniami. Zobacz więcej…

Jednym z lepszych aparatów, który pozwoli nam na uchwycić moment idealny to RIG do canon 5d. Wielu profesjonalnych fotografów chwali sobie tego rodzaju propozycje. Wystarczy tylko wejść na forum internetowe dotyczące fotografii i zaraz przekonamy się, że to idealne rozwiązanie dla każdego, nawet dla początkującego. Aparat jest bardzo funkcjonalny i wbrew pozorom świetnie sprawdzi się w profesjonalnych rękach. Początkujący może mieć problem z poznaniem wszystkich jego funkcji. Na początku warto zapoznać się z instrukcją załączaną do opakowania. Nie zajmie nam to chwili, ale na pewno będziemy mieć większe pojęcie o jego funkcjonalności. Teraz czas na zrobienie samego zdjęcia.

Fotografia sportowa to precyzja. Dlatego nie tylko sprzęt jest ważny, ale i umiejętności fotografa. Wybierając obiektywy i inne dodatki kierujmy się też swoim doświadczeniem. Wydarzenia sportowe potrzebują pewnych rąk i dobrego oka. Toteż nie wystarczy sama aparatura, aby zdjęcie było dobre. Zobaczmy jak robią to fachowcy i jak posługiwać się profesjonalnym aparatem, aby nasze zdjęcia przyciągały tłumy. Pamiętajmy, że zdjęcie musi budzić zachwyt. Teraz będziemy robić dobre zdjęcia.

Sprawdź jak wykonać dobre zdjęcia

Comments on this entry are closed.