Lustrzanka cyfrowa Canon EOS 5D

O możliwościach lustrzanki Canon EOS 5D  można by pisać bardzo długo, jednakże postaram się w paru słowach uwydatnić najważniejsze i najlepsze zalety tego jakby nie było eleganckiego i poprzecznego aparatu cyfrowego.

Lustrzanka Canon EOS 5D została stworzona na indywidualne potrzeby klientów dlatego jej funkcje nieco różnią się od zwykłych lustrzanek dostępnych na rynku. Przede wszystkim doskonała jakość zdjęć, profesjonalna obsługa aparatu, bardzo duża rozpiętość gamy kolorystycznej, którą możemy uzyskać za pomocą funkcji zawartych w aparacie sprawiają, że czujemy, iż mamy do czynienia z profesjonalnym i dobrej jakości sprzętem fotograficznym.Inne zalety aparatu to: szybkość i łatwość robienia zdjęć, która powoduje, że aparat świetnie sprawdza się na różnego rodzaju sesjach zdjęciowych zarówno w terenie jak i w pomieszczeniach zamkniętych.

Przy zakupie aparatu typu lustrzanka cyfrowa należy zwrócić uwagę na to czy aparat posiada  matrycę pełnoklatkową, która pozwala na robienie zdjęć o znacznie lepszej jakości i bardziej naturalnej barwie przy zastosowaniu mniejszej głębi ostrości. Oczywiście lustrzanka Canon EOS 5D takową funkcję posiada. Zdjęcia wykonane takim aparatem cieszą oko, pozwalają zachować naturalność i klimat danego miejsca, w którym zostało zrobione zdjęcie.

Oprócz wyżej wymienionych zalet aparat posiada również możliwość bardzo szybkiej reakcji przy uruchomieniu sprzętu.  Podczas użytkowania możemy zastosować funkcję zgłębienia koloru, ostrości światła, aparat posiada również funkcję eliminacji jakichkolwiek szumów, co jest bardzo charakterystyczne dla aparatów cyfrowych firmy Canon np.aparat Canon EOS 5D Mark III również posiada tę funkcję.

Oczywiście lustrzanka przeznaczona jest nie tylko do fotografii, ale również do filmowania swoich studyjnych i przestrzennych projektów, tworzenia filmów na bazie krótkometrażowej. Wszystkie filmy jakie zarejestrujemy na naszej lustrzance możemy zapisać i odtworzyć w programie  Quicktime. Później możemy je zobaczyć na naszym PC lub na telewizorze, który posiada oczywiście odpowiednie funkcje odpowiedzialne za odtwarzanie filmów zapisanych na aparacie cyfrowym.

Funkcjonalność, niesamowite możliwości i łatwość obsługi to tylko niektóre cechy aparatu Canon EOS 5D. Warto zaopatrzyć się w taki sprzęt gdyż nadchodzi najbardziej kolorowa pora roku,  która stwarza wyśmienite warunki jeśli chodzi o robienie pełnych ekspresji i barw zdjęć.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment