Lustrzanki Canon-5d – co oferują?

obrazNa rynku dostępnych jest wiele lustrzanek różnych firm. Uczciwie trzeba przyznać, ze jest to sprzęt dobrej jakości, ale szczególną uwagę warto zwrócić na produkty znanej i sprawdzonej przez wielu użytkowników marki Canon. Jednymi z tych produktów są aparaty z serii Canon-5D do zastosowań półprofesjonalnych. Wyróżnić tu można modele mark 1, mark 2 oraz mark 3. Mark 1 jest najstarszym modelem z tej serii i różnice pomiędzy nim, a mark 2 sa najbardziej widoczne. Zaś pomiędzy tym ostatnim, a mark 3 także różnice występują, ale są one już mniej zauważalne.

Przede wszystkim pierwsza różnicą, która rzuca się w oczy, jeżeli spojrzy się na modele Canon -5d mark I oraz modele mark II III jest rozdzielczość matrycy. W pierwszym modelu z serii, czyli w mark I wynosi ona niecałe 13megapikseli, zaś w modelach nowych jest to ponad 21 megapikseli. Tak duże rozdzielczości pozwalają na uzyskanie znacznie lepszej jakości obrazu, czy to filmu czy zdjęcia. Modele nowsze mają też możliwość robienia filmów w rozdzielczości full HD, co nie jest w ogóle możliwe do wykonania na modelu mark I. Wszystkie modele posiadają ekran LCD, z tym, ze pierwszy model z serii m posiada ekran o przekątnej 2,5 cala, zaś pozostałe nieco większy (przekątna ok. 3 cali) Ogólnie dość duże różnice są też pomiędzy pierwszym modelem z serii Canon-5D, a dwoma modelami późniejszymi, jeżeli chodzi o ilość funkcji różnych ustawień, takich jak regulacja ostrości obrazu, czy balans bieli. Ogromna przepaść dzieli kolejne modele w przypadku maksymalnej czułości ISO. Dla modelu mark I wartość ta wynosi 3200, dla modelu mark II 25600, zas dla modelu mark III jest to aż 102400. Im większa czułość, w tym większym zaciemnieniu można robić zięcia. Każdy z wymienionych aparatów posiada funkcję wykonywania zdjęć seryjnych, ale różnią się one szybkościami wykonywania tej czynności. O ile pomiędzy aparatami mark I i mark II różnica ta wynosi 0,9 kl/s, to to w przypadku modelu mark III, a modelu mark II jest to 2,1 kl/s (wartości te wynoszą odpowiednio 3; 3,9 oraz6 kl/s).

Aparat fotograficzny to jednak nie tylko funkcjonalność pod względem obrazu, ale też ergonomia i wygoda użytkowania. Pod tym względem wszystkie aparaty są podobne. Maja one niecały kilogram wagi, podobne wymiary oraz wszystkie posiadają złącza USB, zaś mark II i mark III sa wyposażone dodatkowo w złącza HDMI, które znacznie zwiększają możliwości podłączenia aparatu do telewizora i oglądania nagranych materiałów bez konieczności ich zgrywania na komputer.

Comments on this entry are closed.