Lustrzanki Canon 5d Mark II i Mark III

Przed zbliżającymi się urodzinami lub świętami często nie wiemy, co kupić naszym najbliższym. Wszystkie prezenty wydają się nam nudne, standardowe. Jeżeli zastanawiamy się, co sprezentować osobie, która pasjonuje się fotografowaniem, to warto rozważyć zakup lustrzanki Canon 5d. Producent zapewnia, że taki upominek zrobi wrażenie na obdarowanym, ponieważ jest to aparat z najwyższej półki, mający spore możliwości i bogate funkcje. Zdjęcia i filmy wykonane nim charakteryzuje najwyższa, jakość obrazu, kolorów, światła i dźwięków. A zatem są najwyższej klasy. A przecież oto w tym wszystkim chodzi. Albowiem tylko najlepsze zdjęcia, materiały cieszą oko i dają możliwość zachowania wspomnień przez bardzo długi okres czasu.

Canon 5d pozwala robić zdjęcia w różnych warunkach pogodowych podczas opadów śniegu i nad lazurowym morzem w słoneczny dzień. Lustrzanka jest odporna na kurz i wilgoć. Zdjęcia wykonamy nawet w zamglonym otoczeniu, na pustyni, czy w terenie wysokogórskim. Pogoda nie ma wpływu na efekty. Mark II i Mark III oczywiście różnią się od siebie parametrami, choćby szybkością w robieniu zdjęć. Więcej w minuty zrobimy wersją Mark III.  Mark II nie posiada funkcji sterowania ręcznego. Oba rodzaje cechuje duża rozpiętość gamy kolorystycznej, szybkość i łatwość robienia zdjęć. Nie musimy przed każdym ujęciem ustawiać ostrość, prosić, aby ruchome obiekty przestały poruszać się. Urządzenia wyposażone są w matrycę pełno klatkową umożliwiającą robienie zdjęć o najwyższej, jakości, które zachowują naturalne barwy otoczenia. To oznacza, że na dobre do lamusa odeszła era czerwonych oczu, niewyraźnych kolorów, jakiś cieni, zamazania.

Zdjęcia charakteryzują się idealnym obrazem i nawet osoba, która dopiero zaczęła zgłębiać sztukę robienia zdjęć, będzie mogła cieszyć z fotografii o doskonałej, jakości.  Dla filmowca ważne jest to, że Canon 5d ma wbudowaną funkcję eliminacji wszelkiego rodzaju szmerów, co bez wątpienia poprawia, jakość dźwięku na filmie. Lustrzanką można filmować projekty przestrzenne, studyjne i tworzyć filmy krótkometrażowe. Swoje dzieło można oglądać na komputerze lub na telewizorze posiadającym funkcję odtwarzania filmów zapisanych na aparacie cyfrowym. Wiele osób tworzy własną kolekcję filmów nakręconych lustrzankami, które oglądają z rodziną i przyjaciółmi. Filmy są częścią wieczorków wspomnieniowych.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment