Możliwości lustrzanki Canon 5D II

lustrzanki canonaWszystkie lustrzanki Canona, a szczególnie rodzina lustrzanek 5d to prawdziwy rarytas dla fotografa. Oczywiście fotografa, który ma już bardzo duże doświadczenie w fotografowaniu, który poszukuje jeszcze bardziej idealnego narzędzia do swej pracy. Specyficzną lustrzanką jest tutaj lustrzanka typu mark 2 pochodząca z słynnej rodziny lustrzanek Canon 5d. Jej właściwości i możliwości są ogromne. Pozwolę sobie wymienić kilka podstawowych, które powinny zainteresować każdego fotografa.

Pierwszą właściwością, która ma ogromne znaczenie dla dokładności zdjęć jest ogromna rozdzielczość zdjęć, jakie wykonuje ta lustrzanka. Matryca jej ma aż 21 miliony pikseli, co czyni ją jedną z najdokładniejszych matryc, jakie kiedykolwiek powstały. Aparat ten będzie też doskonały dla osób, które pragną cicho i dyskretnie wykonać fotografie. Ma on, bowiem wbudowaną funkcję cichego fotografowania. Sprawdzi się ona doskonale w sytuacji, gdy chcemy fotografować małe, płochliwe zwierzęta i jednocześnie nie zaburzać ich trybu życiowego. Dla osób wygodnych lustrzanka ta oferuje bardzo ciekawe funkcje. Mianowicie jedną z nich jest to, że aparat ten automatycznie oczyszcza się z kurzu, przez co nie ma możliwości, aby zdjęcia miały jakiekolwiek defekty. Znamy, bowiem sytuacje, w których po pewnym czasie obiektyw pokrywał sie kurzem i jednocześnie nie było możliwości jego szybkiego wyczyszczenia. Często zresztą takie czyszczenie kończyło się uszkodzeniem i zarysowaniem obiektywu. Aparat ten jest wyposażony w bardzo wydajny akumulator, który nie jest zainstalowany w nim na wyrost. Warto wspomnieć, że lustrzanka typu mark 2 posiada bardzo duży jak na aparaty, bo aż 3 calowy wyświetlacz, który jak wiadomo jest bardzo energożerny. Ciekawą zmianą jest też nowy procesor zainstalowany w tym aparacie. Procesor Digic IV umożliwia dużo wydajniejszą pracę aparatu.

Canon, więc tak jak zwykle to robi, zaszokował fotografów naprawdę dobrą konstrukcją. Sprzęt, który łączy w sobie funkcje doskonałego aparatu i doskonałej kamery jest sam prawie doskonały. W porównaniu z innymi modelami Canona ten model wykonał bardzo duży skok technologiczny w porównaniu do swego poprzednika, lustrzanki mark 1. Lustrzanka Canona nie zawiodła też tych, którzy oczekiwali doskonałej wręcz, jakości zdjęć. Zdjęcia wykonane przez ten aparat są niezmiernie dynamiczne i ostre. Właściwości matrycy są w nich w pełni wykorzystane.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment