Nowoczesna i dobra lustrzanka – Canon-5D mark III

aparatFirma Canon wypuściła w 2012r. nowy model lustrzanki z serii Canon-5D. Jest on następcą modeli mark I oraz mark II. W stosunku do tego ostatniego nie nastąpiły jakieś szczególnie duże zmiany, tak ja w przypadku wprowadzania na rynek modelu mark II, który miał znacznie lepsze parametry niż mark I, ale niektóre parametry i funkcje zostały usprawnione. Warto przyjrzeć się temu jakie parametry posiada ten aparat i co może zaoferować.

Canon EOS-5D mark III to nowoczesny aparat do zastosowań półprofesjonalnych, a więc jest on skierowany raczej do bardziej zaawansowanych użytkowników. Posiada on matrycę full frame (36×24 mm) CMOS o rozdzielczości 22,3 megapiksela. Ponadto posiada on w nowszy w stosunku do modelu mark II procesor obrazu, 14-bitowy DIGIC 5+. Czułość ISO matrycy wynosi 102400. Wszystkie te parametry sprawiają, że jakość obrazu jest wysoka, nawet podczas wykonywani zdjęć w mroku i bez lampy błyskowej., a wszystkie detale obrazu są bardzo dobrze widoczne. Jak wszystkie aparaty fotograficzne Canona z linii EOS, model ten posiada tez autofocus, pozwalający na automatyczne ustawienie ostrości zdjęcia. Wykonane zdjęcia można zapisać w formacie RAW lub JPEG. Sprzęt posiada wyświetlacz LCD o przekątnej 3,2 cala. Aparat Canon-5D mark II nadaje się też świetnie do robienia filmów w rozdzielczości full HD z prędkością około 30 klatek/ sekundę. Oprócz wysokiej jakości obrazu umożliwia on tez rejestrację dźwięku stereo.  Możliwe jest tez podczas filmowania skorzystanie z funkcji zoomu optycznego. Model ten umożliwia zapisanie materiału (zdjeć, filmów) na pojemnych kartach SD, SDHC, czy SDXC. Nagrany materiał można tez przekopiować na komputer za pomocą interfejsu USB lub tez wydrukować podłączając aparat do drukarki Canon PIXMA. Ułatwi to dołączone do zestawu oprogramowanie dla systemu Windows i Mac OS.  Port DMI przyda się zaś, jeżeli będzie chciało się zdjęcia czy film wyświetlić na ekranie telewizora.

Model mark III posiada dość pojemny akumulator, którego stan można łatwo sprawdzić za pomocą 6-stopniowego wskaźnika. Lustrzanka Canon-5d mark III posiada też funkcję oszczędzania energii, pozwalającą na wydłużenie działania akumulatora, na przykład podczas dłuższego pobytu w terenie. W zestawie otrzymamy też komplet dodatkowych akcesoriów takich jak obiektywy i inne akcesoria optyczne, lampy błyskowe czy też zasilacz pilot oraz pasek mocujący.

Comments on this entry are closed.