Nowoczesny i bardzo dobry aparat fotograficzny

ekran LCDKupując aparat fotograficzny trzeba wziąć pod uwagę to, czy posiada on potrzebne nam funkcje. Wybór modelu będzie więc zależał m.in. od tego, czy sprzęt ma być użyty do zadań profesjonalnych, czy amatorskich. W jednych i drugich na pewno egzamin zdadzą aparaty z serii 5D mark Canon. Poszczególne modele różnią się funkcjonalnością i parametrami i każdy kolejny jest pod tym względem ulepszeniem poprzedniego .

Wszystkie modle posiadają matrycę CMOS z bardzo dużą czułością ISO, która zapewnia bardzo dobrą jakość zdjęć nawet wtedy, kiedy oświetlenie jest dość słabe. Rozdzielczość tych matryc także jest bardzo dobra, ponieważ wynosi prawie 13 megapikseli w przypadku modelu mark I oraz ponad 20 megapikseli w kolejnych modelach z tejże serii lustrzanek Canona. Zaletą tych aparatów są również zaawansowane możliwości konfiguracyjne, szerokokątny obiektyw oraz bardzo dobre procesory obrazu z serii DIGIC. Kolejne modele tych procesorów pozwalały na uzyskanie obrazu o coraz większej jakości. Bardzo ważną funkcją, którą posiadają wszystkie modele z tej serii jest autofocus, a najlepsze jego parametry ma model mark III. Lustrzanki Canon 5D umożliwiają wykonywanie zdjęć seryjnych, a modele mark II oraz III również nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD. Zapis zdjęć możliwy jest w formatach JPG oraz RAW. Oprócz wysokiej jakości obrazu, lustrzanki te zapewniają również dobra jakość rejestrowanego podczas nagrywania filmów dźwięku.

Oprócz wysokiej jakości obrazu producent zadbał również o zapewnienie odpowiedniego wyposażenia technicznego. Lustrzanki z serii mark 5D posiadają bardzo wygodny w użytkowaniu ekran LCD o szerokich kątach widzenia, a same aparaty są bardzo ergonomiczne. Baterie zapewniają zaś długa prace tych urządzeń. Aparaty z tej serii posiadają złącza HDMI oraz USB, a także obsługują karty pamięci typu Compact Flash typu I i II oraz w przypadku modelu mark III, także karty SD/SDHC. Jest to bardzo ważne ponieważ pozwala na podłączenie aparatu do urządzeń zewnętrznych w celu prezentacji materiału, albo zgrania go na komputer, żeby go edytować. Do innych przydatnych funkcji aparatów z serii 5D należy możliwość bezpośredniego drukowania w przypadku modelu mark III, a także zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami w przypadku mark II. Aparaty z serii 5D mark oferują różną funkcjonalność w zależność, można więc wybrać w zależności co kto potrzebuje.

Jedne z najlepszych aparatów

Comments on this entry are closed.