Ogólna specyfikacja lustrzanki Canon 5d mark 3

aparatJak wiadomo dziś w sklepach można natrafić na różne lustrzanki. I wówczas wielu z nas może mieć problem  z wybraniem tego jednego odpowiedniego sprzętu. Jak wiadomo wielu z nas bardzo często będzie sugerować się nazwą firmy i dlatego też wówczas w wielu przypadkach będzie brana pod uwagę firma Canon. Oczywiście jest to dobry wybór gdyż firma ta od lat zajmuje się produkcja aparatów na bardzo wysokim poziomie i dlatego też zadowolą one każdego zainteresowanego. Trzeba jednak przed zakupem dokładnie dowiedzieć się, jaka seria aparatów tej firmy będzie dla nas odpowiednia tak by można było w pełni korzystać z ich właściwości. Najnowsza lustrzanka to canon 5d mark 3.

Na pewno wszelkie parametry, jakie zostały w niej zastosowane będą odpowiednie do sporej grupy odbiorców. Aparat ten, bowiem pozwala na uzyskanie obrazy w bardzo wysokiej jakości. Dzieje się tak gdyż liczba pikseli w nim wynosi aż 23 miliony, co na pewno jest najnowocześniejszym rozwiązaniem w aparatach. Również nowoczesnym rozwiązaniem jest procesor, który pozwala na wykonywanie w szybkim tempie zdjęć. Jest to na pewno przydatna funkcja w momencie, gdy chcemy uchwycić ważne dynamiczne zachowanie ludzi czy tez zwierząt. A wówczas jak wiadomo liczy się czas wykonania zdjęć. Jednak mimo tych wielu zalet oraz tego, ze aparat ten uważany jest za jeden z najnowocześniejszych ma on również swe wady. I do jednych z nich można zaliczyć zasilanie. Bateria w tym sprzęcie nie jest aż tak bardzo wytrzymała jak byśmy tego oczekiwali po takich nowoczesnych zastosowaniach. I jak się okazuje w praktyce model ten ma bardzo duże zużycie energii.

Co może być bardzo kłopotliwe w momencie gdy będziemy chcieli sprzęt ten używać wiele godzin a nie będziemy mieli dostępu czy to do nowych baterii czy też do gniazdka by je podładować. Również dużą wadę może być to, że sprzęt ten nie jest wyposażony w funkcję stabilizacji obrazu i dlatego tez bardzo często może być sporym problemem wykonanie zdjęć podczas ruchu. Mogą być one mało czytelne. Jednak sporym plusem przemawiającym za tym sprzętem jest fakt, iż posiada on funkcje automatycznego czyszczenia matrycy. Dzięki czemu my sami nie musimy obawiać się tego, że matryca w czasie robienia zdjęć nie będzie pozwalała nam na uzyskanie odpowiedniego obrazu. Sprzęt ten na pewno zyskał wiele zwolenników zarówno wśród osób amatorów jak i zawodowców w dziedzinie jaką jest fotografia.

Comments on this entry are closed.