Ogólna specyfikacja lustrzanki Canon 5d mark 3

Canon 5d Mark 3W ostatnich miesiącach na rynek wkroczył długo oczekiwany aparat lustrzankowy z rodziny Canon 5d. Aparat ten należący do popularnej rodziny Mark nie zawiódł swoich oczekiwań i już dziś święci tryumfy u swoich nabywców. Jak na aparat o takiej cenie z pewnością nikt by się nie zdziwił, gdyby nie należał on do zbyt poszukiwanych. Jednakże wszyscy zawodowcy i dobrzy amatorzy poszukują tego aparatu, co świadczy o jego niewątpliwej, jakości. Czym więc sprzęt ten się charakteryzuje?

Otóż pierwsza rzecz, która nasuwa się na myśl to wzrastająca ilość pikseli w matrycy. Dzięki nim obraz jest lepszej, jakości i pozwala zobaczyć naprawdę każdy szczegół. W przypadku wersji canon 5d mark 3 liczba pikseli wynosi aż 23 miliony. Aparat ten jest również obsługiwany przez znacznie bardziej unowocześniony procesor. DIGIC, 5+ co pozwala na jeszcze szybsze wykonywanie fotografii przy dużej rozdzielczości. Aparat ten pod względem zasilania nie jest już żadną rewolucją. W jego skład wchodzi bateria, którą użytkownicy poprzedniej wersji znają już dobrze. Niestety bateria ta nie wytrzymuje już tak długo jak wcześniej, a to, dlatego że model ten charakteryzuje się naprawde dużym zużyciem energii. Co prawda aparat ten nie jest wyposażony w funkcję stabilizacji obrazu, przez co wykonywanie zdjęć podczas ruchu jest nieco kłopotliwe. Niemniej jednak funkcja oczyszczania automatycznego matrycy jest nadal aktualna. Czyszczenie to odbywa się za pomocą ultradźwięków, które delikatnie poruszają matrycą, przez co wszelki kurz z niej zostaje zrzucony. W porównaniu z modelem mark ogólne właściwości aparatu wychodzą jednak na duży plus. W tak dużej o dobrej konkurencji wiadomym będzie, ze o wyższości będą decydować szczegóły. Dlatego warto się tutaj przyjrzeć bardzo szczegółowym parametrom.

Przykładowo masa aparatu jest nadal niewielka. Nawet nie przekracza ona kilograma, co bardzo sprzyja zabieraniu go w plener, gdyż nie jest wcale uciążliwym aparatem. Bardzo szybka migawka, a także krótki czas naświetlania również bardzo dobrze wpływają na specyfikację urządzenia. Ocenia się, że żywotność migawki przekroczy 150 tysięcy cykli, co bardzo dobrze świadczy o jej, jakości i wytrzymałości. Dzięki funkcji zdjęć cichych, tak samo pojedyncze jak i seryjne zdjęcia będzie można wykonywać w dyskretnych miejscach, np. w teatrach, kinach itd. praktycznie bezszelestnie. Jest to funkcja znana jeszcze z poprzedniej wersji aparatu Canona, czyli z wersji mark 2.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment