Poznajcie Canon 5D

Canon EOS 5D pojawił się na rynku w sierpniu 2005 roku i podbił międzynarodowe rynki aparatów fotograficznych oraz lustrzanek. Wprowadzał on wiele rewolucji technicznych w porównaniu z dotychczasowymi osiągnięciami w dziedzinie aparatów. Aparaty posiadają wiele przydatnych funkcji, a przy odpowiednim zastosowaniu są sprzętem dla profesjonalnych fotografów. Jeśli chcemy coś nagrać tym aparatem, nie ma problemu, ponieważ jakość obrazu i dźwięku jest bardzo wysoka.

Przede wszystkim była to pierwsza na świecie lustrzanka pełno klatkowa, DSLR która mimo to była rozmiarów standardowej lustrzanki cyfrowej, posiadał najnowszej generacji matrycę CMOS, która pozwalała zapisywać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości oraz cyfrowe przetworniki, przez co charakteryzował się niskim poziomem szumów, wyjątkowo niskim czasem uruchamiania oraz możliwość zapisywania zdjęć w formacie RAW aż na 14 bitowej głębi koloru. Jednocześnie była oferowana w konkurencyjnej cenie w stosunku, do jakości i zapoczątkował trend obniżania cen lustrzanek na całym świecie, przez co stały się bardziej dostępne. Canon 5D Zapoczątkował serie doskonałych, wysokiej, jakości lustrzanek cyfrowych „Mark”, w której obecnie znajdują się także aparaty Mark II i najnowszy tegoroczny model Mark III, do których dodane zostały możliwości nagrywania obrazów wideo w wysokiej, jakości full HD. Seria zapoczątkowana przez 5D uważana jest za jedna z najnowocześniejszych i najprzestronniejszych lustrzanek dostępnych na rynku i z chęcią są one używane przez fotografów z każdej branży, zarówno reportażowej, reklamowej jak i artystycznej, a od wprowadzenia możliwości nagrywania wideo oraz opcje podłączenia do lustrzanki zewnętrznego mikrofonu do rejestracji dźwięku w lustrzance Mark II, także przez branżę filmową.

Z udziałem lustrzanki Mark III zostały przeprowadzane eksperymentalne nagrania odcinka jednego z seriali w profesjonalnych studiach filmowych, mających na celu zademonstrować niezwykłe jej możliwości, praktycznie zacierające się już w porównaniu z kamerami cyfrowymi. Oznacza to, więc, że przyszłość należy do stosunkowo małych, pełno klatkowych urządzeń cyfrowych z możliwością rejestrowania obrazu statycznego jak i wideo z dźwiękiem w najwyższej rozdzielczości. Kawałek tej przyszłości został zapoczątkowany właśnie przez Canon 5D.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment