Przydatne akcesoria do lustrzanki

Dobre lustrzanki, takie jak aparaty Canon z serii 5D mark zapewniają wysoką jakość obrazu i funkcjonalność. Można za ich pomocą robić nie tylko zdjęcia, ale również kręcić filmy. Dobry profesjonalny aparat posiada praktycznie wszystko co potrzeba, ale można uzyskać jeszcze więcej. Wystarczy zastosować dodatkowy sprzęt, taki jak statywy, czy stabilizatory obrazu.

Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład rig, czyli specjalny statyw, który można wygodnie trzymać , czy oprzeć o ramię. Dzięki temu rozwiązaniu mniej zmęczone będą ręce fotografa, a obraz także jest przez to stabilniejszy. Bez problemu można znaleźć rig do aparatów takich jak Canon 5d. Są one idealnie dopasowane do tych właśnie modeli, przez co montaż aparatu jest bardzo prosty i bezproblemowy. Dobry rig taki posiada również duże możliwości, jeżeli chodzi o regulację ułożenia aparatu.

Można również skorzystać ze stabilizatorów obrazu takich jak glidecam hd 2000. Są to zaawansowane urządzenia, które pozwalają na stabilizację kamery nawet podczas ruchu, przez co nie ma efektu drgań obrazu, a kamerzysta może wygodnie i bez problemu się przemieszczać. Stabilizator taki może być przymocowany do specjalnej kamizelki, dzięki czemu skutecznie odciążone są ręce operatora. Wykonany jest on z materiałów najwyższej jakości, a sama jego obsługa jest bardzo prosta.

Comments on this entry are closed.