Sprzęt fotografa

Pracownia fotografa wyposażona jest w wiele ciekawych i bardzo przydatnych sprzętów. Stosowanie w niej amatorskich elementów nie powinno mieć nigdy miejsca. Dlatego też każdy szanujący się fotograf musi kupować niekiedy bardzo drogie aparaty Canon. Dla niektórych cena jest dyskwalifikującą co do zakupu takiego sprzętu, ale z drugiej strony marka zapewnia nam jakość, dlatego nie można sobie pozwolić na sprzęt z dolnej półki.

Na plenery niezbędne są statywy, a także kilkanaście wymiennych obiektywów. W przypadku aparatów cyfrowych trzeba zwrócić uwagę na bawełniane ściereczki, które pozwolą nam na to, aby nasze lusterka zawsze były czyste. Lustrzanki mają to do siebie, że często się brudzą, a także że koniecznie należy stosować w nich ustawienia manualne. Dobrym pomysłem jest zabranie w plener osób, jakie profesjonalnie zajmują się fotografią, aby pokazali nam od czego zacząć. Samodzielna fotografia jest dobrym krokiem, ale kiedy mamy już doświadczenie.

W pracowni konieczne jest posiadanie ciemni, a także lamp UV do naświetlania negatywów. Niekiedy, aby móc dla siebie stworzyć całkiem ciekawe zdjęcia, trzeba zacząć od urządzenia pracowni. Jest to kosztowne, ale warte wydatku przedsięwzięcie.

Comments on this entry are closed.

Next post:

Previous post: