Tryb film w Canon 5d Mark II

canon flagshipTryb film okazał się atutem w aparacie Canon 5D Mark II. Sprawił że Canon znalazł się daleko z przodu nad konkurentami. Jego produkt oferuje lepszą wydajność i jakość niż konkurencja. Pod względem ergonomii, 5D Mark III i tryb filmu jest naprawdę godny polecenia. W najnowszej odsłonie aparatu znajduje się również gniazdo słuchawkowe do sterowania dźwiękiem i możliwość zmiany głośności podczas fotografowania przy pomocy przycisku regulacji, który umożliwia kontrolowanie następujących parametrów nagrywania: prędkość migawki, przysłona, czułość ISO i głośność dźwięku. Specyficzne wyjście wideo są w dużej mierze niezmienione pod względem rozdzielczości w porównaniu do Mark II.

Tego czego jednak brakuje w modelach 5D to nieskompresowane wyjście HDMI – takie wyjście posiadają natomiast najnowsze modele aparatów Nikon. Istnieje również kilka nowych funkcji. 5D Mark III zawiera HDR (High Dynamic Range), która łączy trzy różne tryby ekspozycji oraz pozwala na zastosowanie jednego z pięciu predefiniowanych map tonalnych. Są w nim również rozszerzone opcje bracketingu automatycznego. Aparat może także nagrywać kilka ekspozycji, jeśli tego chcesz. Wprowadzenie procesora DIGIC 5 + oznacza, że w końcu pliki JPEG zawierają korekcję aberracji chromatycznej w oparciu o profile celów. Są one przechowywane w aparacie (funkcja ograniczona do obiektywów firmy Canon). 5D Mark III zyskał także innowacyjne menu, równe temu, które znajduje w EOS-1D X, ale zupełnie inne od tego z Mark II.

Zyskał również zupełnie nową opcję dedykowaną do zarządzania całym systemem AF, opartą na serii scenariuszy poświęconych fotografii sportowej. Kolejność przycisków został zracjonalizowana do najważniejszych funkcje, które wcześniej były ukryte głęboko w menu. Teraz są na wyciągnięcie ręki. Body i design w Canon 5d Mark III. Mimo, że aparat został poprawiony na wiele sposobów, Canon EOS 5D Mark III ma jednak wyraźne podobieństwo z Mark II, chociaż w niektórych punktów widzenia zbliża się do EOS 7D i EOS 50D. 5D Mark III to wysokiej klasy aparat, który odpowiada potrzebom wielu fotografów, szczególnie użytkownikom starszych modeli. Najbardziej zauważalną zmianą w stosunku do 5D Mark II, jest wielki przycisk podglądu głębi ostrości (głębia ostrości). Inną modyfikacją jest kształt body, które jest nieco bardziej zaokrąglone, a przez to bardziej ergonomiczne.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment