Zdjęcia ptaków w locie

time lapsWydawałoby się, że nie ma zdjęcia, którego nie dałoby się wykonać. Jest to prawda, niemniej jednak bywają takie fotografie, które można zrobić stosunkowo łatwo oraz takie, które niezwykle trudno stworzyć – z różnych powodów. Jednym z nich jest chociażby ruch, w którym znajdują się fotografowane obiekty. I tak, dajmy na to, przyrodnik – ornitolog chce zająć się czymś takim jak fotografia przyrodnicza. Znalezienie dogodnego miejsca tak, by obserwować ptaki oraz by im robić zdjęcia jest rzeczą niezwykle trudną. Więcej tutaj...

Poza samym faktem, że ptak w locie przemieszcza się bardzo szybko, w związku z czym aparat powinien być błyskawiczny, ważne jest, żeby był dobry jakościowo, jak na przykład glidecam hd2000 czy canon 5d. Można zdecydować się na takie urządzenie, jakie najbardziej nam odpowiada, na przykład z funkcją time laps.

Możliwości jest wiele, dlatego też każda lustrzanka przybliża nas do ideału. Niemniej jednak samą trudną sztukę uchwycenia ptaka w locie trzeba pojąć samodzielnie, będąc wytrwałym i pamiętając o stosowaniu metody prób i błędów. Ta jest najlepszym rozwiązaniem – warto też podpatrywać bardziej doświadczonych fotografów, ci z całą pewnością również coś doradzą.

Sprawdź jak wykonywać dobre zdjecia

Comments on this entry are closed.